Το Duo σκοράρει 3 γκολ στο ντεμπούτο του Ρονάλντο στη Χαοτική Σαουδική Αραβία

Η πάνω σειρά

Εικονίδια ποδοσφαίρου Κριστιάνο Ρονάλντο και Λιονελ Μεσσι θάμπωσε το κοινό στη Σαουδική Αραβία την Πέμπτη σε αυτό που θα μπορούσε να είναι ο τελευταίος αγώνας μεταξύ των δύο θρύλων, με τον Ρονάλντο να σκοράρει δύο φορές στο πολυαναμενόμενο ντεμπούτο του για ομάδα ποδοσφαίρου της Σαουδικής Αραβίας, αφού ο Μέσι πέτυχε το πρώτο γκολ του χαοτικού αγώνα.

Βασικά Στοιχεία

Ο Ρονάλντο, 37 ετών, ήταν αρχηγός μιας ομάδας όλων των αστέρων με παίκτες από τον σύλλογό του, την Αλ Νασρ, και την ομάδα του Ριάντ, Αλ Χιλάλ, ενώ ο Μέσι, 35 ετών, παρατάχθηκε για τη γαλλική Παρί Σεν Ζερμέν στον φιλικό αγώνα στο κατάμεστο King Fahd International. Στάδιο.

Ο Μέσι άνοιξε το σκορ στο τρίτο λεπτό, ενώ ο Ρονάλντο σκόραρε από το σημείο του πέναλτι στο 34ο λεπτό και ξανά λίγο πριν το ημίχρονο.

Ο Ρονάλντο άλλαξε εκτός αγώνα στο 61ο λεπτό ενώ ο Μέσι αποβλήθηκε ένα λεπτό αργότερα.

Η PSG κέρδισε τον αγώνα με 5-4, παρότι ο αμυντικός Χουάν Μπερνάτ δέχθηκε κόκκινη κάρτα στο 39ο λεπτό.

Τι να προσέχεις

Ο Ρονάλντο θα παίξει το πρώτο του παιχνίδι στο πρωτάθλημα της Σαουδικής Αραβίας την Κυριακή, όταν η Αλ Νασρ θα αντιμετωπίσει την Αλ Ετιφάκ.